Armando, primo solo de los hermanos Xhaka, es el único nacido en Albania. ... Agon Xhaka. -ndaj lojtarit të KF Besa, Agon Xhaka, ID nr.000609M97, për shkak se si lojtar i fundit e tërhoqi lojtarin kundërshtar për fanelle duke e ndalur aksionin. Megjithatë, në një prononcim për GazetaBlic Sport, Devolli tha se nuk asgjë të vërtetë në këtë mes dhe se ai nuk e ka ofenduar askënd. Është vet Graniti ai që sapo ka publikuar një fotografi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Instagram”, përkatësisht në “Instastory”, nga shtrati teksa shihet se ai e ka ndarë shtratin me kushëririn e tij, Agon Xhaka, përcjell “Zeri.info”. Agnesa Xhaka është motra e vogël e futbollistëve shqiptar, Taulant, Granit dhe Agon Xhaka, Motra e futbollistëve tashmë të njohur, është një femër shumë e bukur madje me shumë stil. CDM CM 26y.o Granit Xhaka statistics - 27 years_old Arsenal Midfielder (Centre). View stats (appearances, goals, cards / leagues, cups, national team) and transfer history. “Më datë 20.02.2021, rreth orës 12:20, shtetasi Xh.M, 33 vjeç, pas një konflikti të […] Follow player profiles (e.g. Ai së bashku me kushëririn e tij Agonin, kanë ndarë me ndjekësit e … Agon Gashi VaddaTv B3S ... Granit Xhaka Kallashi Donjeta Kosumi Burim Ademi Moni And Fredi Adriana Matoshi Labinot Rexha Henry Bejta Orjola Marashi Icy Otr Instagram … Agon Xhaka, a 22-year-old football player, said the father of his cousin Granit was in a prison during the regime of late Serbian strongman Slobodan Milosevic and that the "family emigrated after he was released." Ata i dhuruan të atit një makinë luksoze të modelit të fundit tip “Mercedes-Benz”. Raportet zyrtare nga ndeshja e zhvilluar –sjellje josportive nda lojtarit të ekipit rival me nr të fanellës 34 Agon Xhaka . - Model: Under Armour Magnetico Pro - Player: Granit Xhaka - Condition: Match issued - Season: 2017-18 - Size: UK8.5 / US9.5 - Soleplate: SG-Pro - Made in: Vietnam - Player features: Under Armour Magnetico Pro match issued to midfielder Granit Xhaka Match issued to the Arsenal & … Krijo një llogari ose futu në Facebook. Granit Xhaka po shijon pushimet në Kosovë. Afërdita Dreshaj ka vendosur të rrezikojë me videoklipin e ri me reperin Agon Amiga.Ajo është zhveshur topless teksa tregon një foto në Instagram në krahët e reperit.Kënga e bërë nga Blero Muharremi do publikohet ditën e sotme në një televizion kosovar.Fansat e modeles janë treguar shumë entuziastë për projektin më të ri të Afërditës. Por ajo çfarë tërheq më tepër vëmendjen është komenti që ajo ka shkruar posh “Me vëllain tim të vogël, Agon Xhaka”, ka shkruar Xhaka në ‘Instagram’. Armando Sadiku is the cousin of Granit Xhaka . Granit Xhaka ka befasuar lojtarin e Prishtinës, Gentrit Begolli, të cilit i ka dhuruar fanellëne Arsenalit me numrin 29. Agon Xhaka, i vëllai i Taulantit dhe Granitit, feston ëprvjetorine lindjes dhe për këtë vëllezërit e tij janë kujdesur ta urojnë publikisht, përmes rrjeteve sociale. Agnesa Xhaka, motra e vogël e futbollistëve shqiptar, Taulant, Granit dhe Agon Xhaka, feston sot ditëlindjen e saj. Taulant y Granit comenzaron sus carreras futbolísticas en el FC Basel de Suiza, estando juntos en la plantilla por 2 años; Agon empezó en el FC Prishtina de Kosovo, club en el que todavía se mantiene; y Armando en al KF Turbina Cërrik. Armando Sadiku is the cousin of Taulant Xhaka (FC Basel 1893). Së fundmi, ai është vënë në mbështetje të kampanjës bamirëse dhe vullnetare për fëmijët me aftësi të kufizuara, “Do të doja të…”. Ai feston ditëlindjen dhe për këtë ditë me rëndësi për të, ai ka marrë një urim nga kushëriri i tij Graniti, shkruan lajmi.net Ky i fundit ka hedhur një foto në Instagram ku shihen tre bashkë, Taulanti, Graniti dhe Agoni. Nën shoqërinë e vëllait më të vogël Agon Xhaka, “ylli” i Arsenalit ka postuar një foto në Instagram me mbishkrimin “Kudo ne mbështesim vëllain tonë @tx.34 @axhaka #albania#moldawien”. Ishte vetë Granit Xhaka që njoftoi se ka ardhur në Kosovë. Mesfushori i Arsenalit është duke shijuar pushimet e tij në Prishtinë, pasi u rikthye nga pushimet në Meksikë, shkruan Gazeta Blic Xhaka ka postuar një foto në Instagram, ku shihet në shoqëri të xhaxhait dhe kushëririt të tij, Agon Xhaka, të cilin e … 20-vjeçari që po testohet te Baseli ka kontratë me Prishtinën. Agon Xhaka profile), team pages (e.g. Armando Sadiku is the cousin of Agon Xhaka (FC Besa Pejë). Bazuar në nenin 40 paragrafi 1 pika D e Rregullores disiplinore; DENOHET me ndalesë të ushtrimit të funksionit të trajnerit dhe detyrave të tjera në klub; 3 … Taulant Xhaka ndau me ndjekësit foton në Instagram ku babai i tij shihet brenda automjetit të shtrenjtë duke e testuar. Nuk ka asnjë vajzë të dyshimtë në foto, kështu që me gjasë, Agon Xhaka mund të jetë single! Granit Xhaka, i cili luan me Zvicrën, bashkë me kushëririn Agon Xhaka, si dhe me babain, janë prezentë të gjithë në stadiumin “Elbasan Arena”, për të parë Shqipërinë […] Date of birth/Age: Jun 9, 1997 (22). First name Agon Last name Xhaka Nationality Kosovo Date of birth 9 June 1997 Age 22 Country of birth Switzerland Place of birth Lausanne Position Defender Mesfushori i Zvicrës, Granit Xhaka, ka postuar në rrjetin social Facebook një foto shumë interesante me vëllezërit e tij Taulant dhe Agon Xhaka. Agnesa në fotografitë që i ka publike ka edhe një qe tregon se tashmë është e diplomuar, kjo pasi që shihet me veshje të një absolventeje. Afërdita Dreshajn e kap për beli Agon Amiga (Foto) Modelja dhe këngëtarja Afërdita Dreshaj së shpejti do të lansojë këngën e re i cili do të jetë një bashkëpunim me Agonin e Tingullit 3nt, transmeton Indeksonline. FC Besa page) and competitions pages (Champions League, Premier League and more than 5000 competitions from 30+ sports around the world) on FlashScore.com! … - Swiss refuge - Ai ka thënë se ndjehet krenar që të tre luajnë për kombëtare të ndryshme, Taulanti për Shqipërinë, ai për Zvicrën, ndërsa Agoni për Kosovën. Ylli në ngitje i Premier League i ka dedikuar motrës një postim në Instagram ku i shpreh urimet e sinqerta. Xhaka is the surname of two Swiss-Albanian football-playing brothers: Granit Xhaka (born 1992), plays for Arsenal and Switzerland Taulant Xhaka (born 1991), plays for Basel and Albania This page lists people with the surname Xhaka. Check out his latest detailed stats including goals, assists, strengths & weaknesses and match ratings Agon Xhaka. February 20, 2021. 184k members in the Gunners community. “Tageswoche” shkruan se Graniti ka kontaktuar me klubin dhe menaxhmenti e ka ftuar Agonin që të jetë … Twitter. Granit Xhaka Under Armour Shoes.Early this year, Under Armour signed an endorsement deal with Swiss football star Granit Xhaka. Është vetë sulmuesi i Prishtinës, që ka publikuar një foto me fanellën e tij. 160 votes, 41 comments. KF Besa Pejë is playing next match on 10 Apr 2021 against KF Ballkani in Superliga e Kosovës.When the match starts, you will be able to follow KF Ballkani v KF Besa Pejë live score, standings, minute by minute updated live results and match statistics. Instagram. Agon Amiga ka hedhur në treg këngën e tij më të fundit dhe reperi në formë mbështetje e ka publikuar atë në profilin e tij të ‘Instagramit’. Futbollisti i kombëtares Shqiptare Taulant Xhaka, është fejuar gjatë ditës së djeshme dhe gjithçka u bë menjëherë publike në rrjetet sociale. Futbollisti Agon Xhaka sot ka një ditë të veçantë. Here’s what Under Armour VP executive Peter Murray says about one of their newest endorsers: “Granit is a hugely exciting young footballer who has an incredible future ahead of him. “Faleminderit Granit Xhaka dhe Agon Xhaka”, ka shkruar Begolli në Facebook, raporton Gazeta Olle. Futbollisti i njohur shqiptar, Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita janë duke shijuar së fundmi disa ditë të mira pushimi. Contract there expires: - Further information. Ajo në profilin e saj në Instagram ka publikuar një foto ku sh The film was selected as the Albanian entry for the Best Foreign Language Film at the 86th Academy Awards, but it was not nominated. Duket një natyrë shumë familjare, pasi në shumicën e fotove në Instagram shfaqet me motrën, vëllezërit apo mamanë, të cilën meqë na ra rasti duhet ta falenderojmë sepse ka rritur tre djem flori. Futbollisti Granit Xhaka ishte një nga shqiptarët më të spikatur të Botërorit 2018. premtues për gol, për çka ishte ndëshkuar me karton të kuq direkt, në ndeshjen Vëllaznimi – Besa. ELBASAN- Familja Xhaka, ka zbarkuar në qytetin e Elbasanit për të mbështetur Taulantin, i cili do të luajë këtë mbrëmje më kombëtaren kuqezi në ndeshjen Shqipëri- Moldavi. Të plagosurit janë nisur me helikopter drejt Tiranës. Xhaka shumë shpejt do t’i bashkohet Arsenalit në përgatitje, ku këtë sezon do të kenë ambicie shumë më të mëdha. Agon Xhaka u paraqit për 20 minuta në miqësoren ndaj Wohlenit, të cilën Baseli e fitoi me rezultat 6:1. Madje ky projekt është hedhur në kanalin e ‘Babastars’ ne ‘Youtube’, duke hedhur kështu poshtë çdo fjale për problemet mes dy reperave. See what Endrit Cani (endritcani14) has discovered on Pinterest, the world's biggest collection of ideas. Kujtojmë që Taulant Xhaka nuk do të luajë si titullar në formacionin e ideuar nga Edi Reja. “Nuk janë të vërteta këto që po thuhen. Taulant, Granit y Agon nacieron en Suiza, pero son de origen albanés-kosovar. “Urime ditëlindjen vëlla, t’i dëshiroj të gjitha të mirat”, ka shkruar Granit Xhaka, në llogarinë e tij zyrtare në Instagram. Lidhu me shokët, familjen dhe njerëz të tjerë që i njeh. ☀️ A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on Jul 13, 2018 at 11:06am PDT Në disa imazhe të publikuara në […] Dy vëllezërit futbollistë, Granit dhe Taulant Xhaka kanë surprizuar babain e tyre me një dhuratë të shtrenjtë. Armando Sadiku is the brother of Sherif Sadiku (Shkumbini Peqin). Agon (film) From Wikipedia, the free encyclopedia Agon is a 2012 Albanian drama film directed by Robert Budina. Mësohet se pas një sherri për motive të cilat nuk dihen ende, dy të rinj janë plagosur rëndë. Një ngjarje e rëndë raportohet nga Skrapari ku dy të rinj janë plagosur më thikë. Për pushimet verore, ata kanë zgjedhur ishullin luksoz Seychelles, në Afrikën Lindore. KF Besa Pejë live score (and video online live stream*), team roster with season schedule and results.